Cumartesi , Kasım 17 2018
Anasayfa / Manevi İlimler / Vefk – Vefk Nedir?

Vefk – Vefk Nedir?

Vefk Nedir?

Vefk, kelime anlamı olarak; uyum ve denge demektir. Vefkin sağdan sola, yukarıdan aşağıya ve bir köşeden diğer köşeye olan ev sayıları eşit olduğu için bu adı almıştır. Dini anlamda ise “tesirli dua” demektir. Metafizik alemden kaynaklı problemleri düzeltmek için veya hedeflenen bir şeye kavuşmak için, manyetik rezonansın herhangi bir noktaya noktaya transferini gerçekleştiren ve semada herhangi bir kata tünel açmaya yarayan metafiziksel bir olaydır. Ayetlerden ve Allah’ın isimlerinden yapılan vefklerin (tılsım, tesirli dua) şifalı olduğuna inanıyoruz. Vefkler, belli yazım kuralı olan ve belirli ayatlerin, isimlerin belirli oranlarda yazılarak veya okunarak işlendiği bir (dua) metodudur. İmam Gazali üçlü vefki bulmuştur. Vefk tertibi hesap ilmine dayanır. Ebced le ilgili sayfalarda da belirttiğimiz üzere her harfin (Arabi harfler) karşılığı olarak bir rakam bulmuşlardır. Bu rakam ile bütün Esmai ilahinin adetleri bulunmuş ve hatta Kur’andaki bazı sürelerin harfleri rakamlara çevrilerek toplamı hesap edilmiş ve bununla Vefkler hazırlanmıştır.

vefk,vefk nedir,vefk nasıl yapılır,vefk nasıl bozulur,islamda vefk,vefk yapan medyum,vefk bozan medyum,vefk yazan medyum,vefk ilmi,vefk ilmi nedir,vefkle kara büyü yapılır mı,vefkle büyü yapılır mı

Vefk Nasıl Yazılır?

Vefk yazıları her dilde ve her alfabe ile yazılamazlar. Büyü tarihinde sadece belli diller ve alfabeler bu iş için uygun görülmüştür. Dünyanın her yerinde aynı alfabelerle  aynı cümleler yazılmaktadır. Bazı vefk yazan medyumlar, vefk yazma işinde eski Asya dillerini kullanmaktadır. Bu diller, Akadca, İbranice ve Süryanice’dir. Bu dillerden en fazla yaygın olanı Süryanice’dir. Papaz büyüsü, kara büyü, saç büyüsü gibi birçok büyü türü bize Süryani gelenekten miras kalmıştır. Arap harfleri ile vefk yazma işi yoktur. Arap geleneğinde vefk yoktur ve muska vardır. Muska, hem içerik olarak hem de biçimsel olarak vefkten farklıdır. Bunu muska yazımda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Vefklerin yazılış renkleri kullanıldığı duruma göre değişir. Örneğin; büyü yazılarında mavi renk dışında bir şey kullanılmazken, kırmızı renk ile yazılmış olan vefkler ölümcül kara büyülere işaret eder. Vefkin yazıldığı malzeme de sıradan kağıt değildir. Daha çok beyaz ve gri bez üzerine yazılırlar. Kumaş seçilmesinin sebebi, katlanması ve saklanması kolaylığı olarak kağıttan daha iyi olmasıdır. Vefklerde kullanılan yazılar ise normal insanların okuyamayacağı şekildedir. Bunları uzman medyumlara bırakmak gerekir. Vefk yazarken, vefk yazan medyum çeşitli melodilerle tılsımlı sözcükler okuyarak bu vefkleri yazar ve bundan dolayı da bir düzensizlik görülebilir.

Vefkin İçeriğinde Neler Vardır?

Vefk yazılarında, olmazsa olmaz denilen üç şey vardır. Bunlardan birincisi; vefk yapılacak kişinin adının ilk harfi veya rumuz adıdır. Vefkin kime ait olduğunu belli eder. İkincisi ise; ikincisi büyünün neye dair olduğunu belirten ifade ( ayırma büyüsü, basiret bağlama büyüsü, sıhhat bozma büyüsü vb). Üçüncü olarak ise; büyünün ne zaman etkinleşip ne zaman sona ereceğini ifade eden vade (zaman) sözcükleridir. Vefklerde en sık kullanılan sembolik anlatımlar Tevrat’tan alınan bölümlerdir. Bu konuda Ferisililer bölümü en sık müracaat edilen kısımdır.

vefk,vefk nedir,vefk nasıl yapılır,vefk nasıl bozulur,islamda vefk,vefk yapan medyum,vefk bozan medyum,vefk yazan medyum,vefk ilmi,vefk ilmi nedir,vefkle kara büyü yapılır mı,vefkle büyü yapılır mı

Vefklerle Yapılan Büyüler Nasıl Bozulur?

Vefklerle yapılan büyüleri bozmak için genellikle iki yol üzerinden gidilir. Bu yollardan birincisi; “Hükümsüzlük Vefki” hazırlamaktır. Yani, diğer hazırlanan vefkin üstünde bir vefk yazılarak önceki yazılan vefk etkisiz kılınır. Ancak bu büyü bozma yönteminde bazı sorunlar çıkabilmektedir. Eski vefkteki büyü şekil değiştirip farklı yollarla etkin olmaya devam edebilir. Bir de yön değiştirip, büyü yapılan kişiden farklı insanlara(özellikle yakınlarına) zarar verebilmektedir. Bu sadece uzman medyumlar tarafından anlaşılabilir bir olaydır. İkinci yol ise daha güvenilir bir yöntemdir; “Kur’an Ayetleri ile Vefk Bozma”dır. Bu da şöyle yapılır;

Kişi abdest alarak yalnız olabileceği bir yere geçer ve Euzu Besmele çekerek kelimeyi tevhidi okur. Ardından verilen sırayı bozmadan her sureyi belirtilen sayıda kısık sesle okur:

  • Fatiha suresi- 1 defa okunur.
  • Nas suresi- 1 defa okunur.
  • İhlas suresi- 1 defa okunur.
  • Felak suresi- 7 defa okunur.
  • Asr suresi- 1 defa okunur.

Surelerin toplam okunma adedi dikkat edilirse 11 sayısına tekabül eder ki bu da İslam tarihinde büyü bozmak üzere okunan dualarda devamlı olarak tercih edilen  okunma sayısıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İzin Verilmiyor!