Cumartesi , Kasım 17 2018
Anasayfa / Medyum / Medyum Kimdir?

Medyum Kimdir?

Medyum, doğuştan var olan yeteneklerini, sahip olduğu bilgileri insanların iyilikleri için kullanan, bu işi Allah rızası için yapan kişidir. Medyumlar normal insanlardan yaradılış olarak daha farklıdırlar. Manevi sıkıntıları bulma ve çözme gibi yetenekleri vardır. 6. hisleri kuvvetlidir ve kalp gözleri açıktır.

Günümüzde medyum olarak ortaya çıkan kişilerin, Kur’an-ı Kerim’den habersiz olarak insanlara bir şeyler yapmaya çalışmaları oldukça üzücüdür. Bu durum hayatını bizim gibi medyum olmaya ve insanlara yardım etmeye çalışan kişiler için daha vahimdir. Dolandırıcı insanlar yüzünden bizlere de o gözle bakılmakta ve insanlar medyum denildiğinde 1 adım geri durmaktadırlar. Neyse ki bu durumu gerçek medyumlarla konuştuklarında anlıyorlar ve bize güvenleri geliyor.

medyum nedir, medyum kimdir

Atasından, dedesinden kalmış, içinde ne yazdığını bilmediği kitapları açarak kimsenin anlamadığı şekilde bir şeyler söyleyip büyü bozduğunu sana sahtekerların aksine, gerçek medyumlar insanı anlamış, ruh bilimlerine uzmanlaşmış, büyü bozma ve şifalı dualar konusunda ustalaşmış kişilerdir. Türkiye’de medyum, islamî bilgi, bireysel yeterlilik ve insanın manevi yaratılış özelliklerini bilen eğitimli kişiler olarak bilinmelidir. Gelecekle ilgili kehanette bulunan, islamî bilgiye sahip olmayan, fal bakan kişileri bu isimle adlandırılma yanlışlığı maalesef devam etmektedir.

Türkiye’de bilgisiz medyumların genel olarak ilgilendikleri konular, falcılık, astroloji gibi tam kesinliği olmayan konulardır. İnsanların paralarını almak için belirsiz bir yerden duydukları sözleri (tabii yalan) müşterilerine söyleyerek gönüllerini hoş tutmaya çalışırlar.

Günümüzde insanlar tarafından bütün kavramların iç içe karıştırıldığını görmekteyim. Medyum, falcı, büyücü bence elma ve armutu karıştırmadığımız gibi bu kavramları da birbirine karıştırmamalıyız. Falcı fal bakan kişidir ve gelecekle alakalı size kehanette bulunur.

Ancak; günümüz toplumunda gayrimüslim inancın etkisiyle, enteresan giyimli, saçma-sapan kehanetlerde bulunan içinden dumanlar çıkan kaselere bakan büyücüler olarak biliniyor olması üzücüdür. Diğer taraftan, gerçek medyumlar olduğu gibi olmaya özenen ve kendini bu isimle tanıtarak, bu özellikleri taşımayan bir çok kişinin olduğu da bilinen bir gerçektir.

Gerçek ile batılı ayırt ederek, işini bilen kişileri bulmanızı ve onlardan yardımlar alarak bizleri zan altında bırakmamanızı yüce Allah’tan niyaz ederim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

medyum,medyum olmak,medyum olmak istiyorum,medyumluk yapmak istiyorum,nasıl medyum olunur,medyum nası olunur,medyum eğitimi,medyum sertifikası

Nasıl Medyum Olunur?

Medyum demek, çoğu insana göre oturduğu yerden para kazanmak anlamına geliyor. Medyum olmak istiyorum diyenlerin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İzin Verilmiyor!