Cumartesi , Kasım 17 2018
Anasayfa / Medyum / İslamda Medyum

İslamda Medyum

İslam öncesi devirlerde özellikle arap yarımadasında büyü ve kahinlik ile ilgili çok fazla olay vardı. İnsanlar serbestçe birbirlerine büyü yapabiliyor ve gelecekten haber veriyolardı. İslam ile beraber bunlar yasaklandı ve yapanlara büyük günahlar yazılacağı ayetlerle beraber kesinleşti. Bu dönemden sonra büyü yapanların, hem bu dünyada, hem ahirette lanetleneceği müjdelendi. Bu ayetlerin inmesiyle beraber büyü ve kahinlik gibi büyük günahlar arasında olan şeyler azalsa da tam olarak bitmedi. Hala kötü niyet sahibi kişiler icraatlarına devam etmektedir. Bu kötü niyetli kişilerin planlarını başına yıkmak için de Allah tarafından görevlendirilen, doğuştan özel yetenekli kişiler çıkarak büyü bozma işlemlerine devam etti.

islamda medyumluk, medyum ve islam

İslam’da medyumluk tam olarak yasaklanmadı. Sadece büyü yapma gibi olaylara yasaklar geldi. Özellikle kara büyü (bunun içinde papaz büyüsü en bilinenidir) yapanların vay haline. İnsanların direkt olarak hayatlarına müdahale eden bu büyü çeşidi yüzünden çok eve ateş düştü. Çok kişinin ocağını söndürdü ve hayatını bitirdi. Bir sıkıntı olduğunu hissedip medyumlara başvuranlar yine bir şekilde kendilerini kurtardılar. Ama bundan haberi olmayan insanlar acılar içinde ortadan kayboldular.

İslam kesin bir şekilde gelecekten haber getirme ve falcılığı yasaklamıştır. Gelecekten haber getiren cinlerle irtibat kesilmiştir. Bu tür haberler vermeyen ilimlere izin verilmiştir. Sembol ve gökbilimlerini uzman kişilerin kullanabilmesinin önü açılmıştır. Peygamber Efendimiz (S.A.V.) bizzat Hz. Ali (R.A.)’ye bu bilimin tamamını öğretmiştir. Ancak, Hz.Ali (R.A.) çok uzun bir süre bu ilmi açıklamaktan uzak durmuştur.

Havas alimi, Kur’an-ı Kerim ve Esma-ül Hüsna’lar üzerinden hareket ederek, ifadelerin anlamları gizli şifreleri, bilinmeyen yönlerini ön plana çıkararak bu bilgiler üzerinden sebep sonuç ilişkisi kurabilme bilgisine sahip olan kişidir. Hatta kişilerin yaratılış özellikleri ve istekleri doğrultusunda özel çalışmalar yaparak topluma üst düzey bilgiler verebilir.

Gerçekte Türk-İslam kültüründe olmayan “medyum” kavramı, gayrimüslim toplumlarda, geleceği görme kehanetinde olan kişileri adlandırmak amacıyla kullanılmıştır. Zaman içerisinde toplumda belirli konum kazanan bu kişiler, “Medyumluk” kavramının oluşmasını sağlamışlar, Fal ve kehanetleriyle toplumu yönlendirmişlerdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

medyum,medyum olmak,medyum olmak istiyorum,medyumluk yapmak istiyorum,nasıl medyum olunur,medyum nası olunur,medyum eğitimi,medyum sertifikası

Nasıl Medyum Olunur?

Medyum demek, çoğu insana göre oturduğu yerden para kazanmak anlamına geliyor. Medyum olmak istiyorum diyenlerin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İzin Verilmiyor!